Для адаптації протезу до слизової оболонки потрібен певний час. Досить часто пацієнт відчуває дискомфорт, пов'язаний з ділянками, чутливими до тиску, а також із запаленням. Якщо процеси стають суттєвими і їх не лікують, це може призвести до подразнення і патологічного розростання слизової оболонки. Такі нарости стоматолог повинен видаляти, оскільки через них міцне утримання протезу автоматично стає неможливою.
Ефективна «підгонка» також дозволяє запобігти утворенню ділянок підвищеної чутливості до тиску, спричинених протезом. Чим якісніше ущільнення по периметру, тим менше залишків їжі може потрапити під протез. Навіть найменший шматочок їжі може викликати утворення чутливих до тиску ділянок та запалення.
Якщо ущільнення по периметру починає слабшати, допомогти може сучасний адгезивний крем. Він покращує фіксацію і щільність прилягання протезу по периметру. Незважаючи на це, у разі виникнення будь-якого дискомфорту, пов’язаного із щільністю прилягання протезів, необхідно завжди консультуватися зі стоматологом.