Хоча для штучних протезів карієс не є характерним, їх потрібно ретельно чистити. Дбайливе ставлення та догляд за протезами сприяє тому, що вони довше залишаються неушкодженими та мають гарний зовнішній вигляд. Ваші зуби, котрі залишились, та слизова оболонка ротової порожнини також можуть постраждати від недостатньої гігієни та догляду за протезами, оскільки зубний камінь і залишки їжі є ідеальним середовищем для розмноження бактерій.
Нижче наведено кілька корисних порад для того, щоб Ви користувались протезами якомога довше.
Загалом, зубні протези необхідно ретельно чистити щодня. М’який зубний камінь може утворюватися як на рідних, так і на штучних зубах, до його утворення може призвести зубний наліт. Якщо зубний наліт утворився і застиг, його майже неможливо зняти зубною щіткою. Зазвичай, в такому випадку Ваш стоматолог повинен провести ретельне професіональне чищення. Якщо протези чистяться недбало, то пошкоджень від зубного нальоту можуть зазнати як окремі сполучні елементи, прилягання яких розраховане до міліметра, так і контактні поверхні. Проте, не лише протези можуть призводити до виникнення проблем. Непомічені залишки їжі можуть спричинити утворення неприємного запаху або інфекцій ясен.
По можливості, сформуйте у себе звичку промивати протези під проточною водою; бажано після кожного прийому їжі. Під час промивання тримайте протези лише за міцні металеві та пластикові деталі, щоб запобігти їх пошкодженню.
Крім того, раз на день ретельно прочищайте протези зубною щіткою. Для цього використовуйте або звичайну зубну щітку, або (оптимально) спеціальну зубну щітку для протезів. В неї міцніша щетина, а спеціальний дизайн дозволяє дістатися до важкодоступних ділянок.
Також рекомендовано використовувати спеціальну зубну пасту для протезів. Зубна паста для протезів містить менше шліфувальних частинок, ніж звичайна паста; таким чином, вона легко розподіляється по поверхні протезів. Також для чищення протезів можна застосовувати м'який миючий засіб.
Якщо Ви користуєтеся адгезивною зубною пастою, а залишки пристали до протезів настільки сильно, що Вам не вдається видалити їх зубною щіткою і водою, скористайтесь шматком тканини, змоченим у рослинній олії.
Послідовність очищення протезів:
Навіть якщо Ви щодня дбайливо очищаєте протези, стоматологи рекомендують регулярне професіональне чищення, яке здійснює команда стоматологів або технічна стоматологічна лабораторія. Це допоможе виправити дефекти та частково запобігти появі нових, а такожі ефективно очистити протези. Крім того, перед остаточним поліруванням яке здійснюється для досягнення максимально гладкої поверхні, протези очистять від нальоту, зубного каменю та забарвлення.
Професіональне чищення – це додаткова послуга, за яку треба окремо сплатити.