Поруч з суцільними протезами, котрі показані у випадках, коли в ротовій порожнині повністю відсутні власні зуби, існують різноманітні часткові протези, які застосовуються для заміни певних зубів. Вони відрізняються за технічними характеристиками і за матеріалом.
Тимчасовий зубний протез є окремим випадком. Це протез на деякий час, який встановлюється одразу після видалення зубів/зуба. Він слугує для усунення порожнини поки не буде встановлено постійний протез. Основна відмінність між тимчасовим та постійним протезами полягає у матеріалі, з яких вони виготовлені: тимчасовий протез значно м’якіший, ніж постійний.
В процесі загоєння тимчасовий протез втрачає свою початкову міцну позицію у зв’язку зі змінами, що відбуваються зі щелепами після операції. Гребінь щелепи помітно змінює свою форму; крім того, швидко збільшується відстань між протезом та щелепою. В цьому випадку вже не спрацьовують сили адгезії.
Надійне тримання більше не можливе.
Відстань можна заповнити спеціальними прокладками. Особливо надійними та ефективними зарекомендували себе прокладки для зубних протезів Протефікс, які допомагають при дегенеративних змінах.