Menü
Контакти Список бажань Пошук
Перші дні та звикання до зубних протезів - на що звернути увагу?

Перші дні та звикання до зубних протезів - на що звернути увагу?

Молодший вигляд, впевнений і невимушений сміх, споживання їжі без зайвих зусиль, - поза сумнівом, протези мають багато істотних переваг, які поліпшують якість життя, якщо Ви до них звикли. Зазвичай для цього потрібен певний час та терпіння, але з рештою вам буде дуже зручно з протезами. У нас є деякі рекомендації, які допоможуть Вам звикнути до протезів якнайшвидше.

Цілком природно, що спочатку Ви будете побоюватись говорити та їсти з протезами, адже Ви маєте чужорідний предмет у ротовій порожнині. Єдина важлива річ зараз – якомога швидше здолати це відчуття наявності чужорідного  предмета. Головне, щоб Ви носили протези весь час. Вам буде важче звикнути до протезів, якщо Ви зніматимете їх перед сном. Ретельно очищуйте протези перед сном та не знімайте їх, коли лягаєте спати. Це зміцнить Вашу слизову оболонку, а ясна і щелепи продовжуватимуть рухатись та лишатимуться активними.

Не варто хвилюватися: Ви обов’язково впораєтеся! Мільйонам людей це вже вдалося! Пам’ятайте: ніхто не помітить, що Ви користуєтесь протезами. Поводьтесь природно і зауважте, що носіння протезів допомагає Вам виглядати молодше і краще.

Перший місяць з протезом

День 1

Звикання до протезів може бути непростою задачею. Вам буде легше, якщо на початку Ви уникатимете їжі, яку важко пережовувати. Замість неї вживайте м’яку їжу, оптимальну для ясен.

Дні 2-14

Поки ротова порожнина звикає до протезів, досить нормальним є підвищене слиновиділення та формування ділянок підвищеної чутливості до тиску. Ви можете полегшити ці явища полосканням роту теплою солоною водою. Гель Protefix Protect також може стати у нагоді в процесі адаптації до протезів. Якщо ситуація не покращується, проконсультуйтесь із своїм стоматологом, щоб відкорегувати протези. Процес загоєння триває трохи довше, якщо Ви користуєтесь повними протезами або якщо Вам нещодавно видалили зуби.

Дні 15-29

В цей період Ви поступово звикатимете до наявності протезу у ротовій порожнині, але Ви все ще будете навчатися їсти і говорити з ними. Місця підвищеної чутливості до тиску зникнуть, а слиновиділення зменшиться. Саме час зараз скористатись адгезивним засобом, щоб «підігнати» протези під Вашу ротову порожнину і збільшити відчуття комфорту. Дотримуйтеся всіх інструкцій щодо застосування!

День 30

Ви впоралися! Цілий місяць з новими протезами! Сьогодні Визаслужили на справжній подарунок! Але навіть якщо Ви вже сприймаєте протези як свою невід’ємну частину, регулярно перевіряйте їх у стоматолога.

Страви та напої – 8 рекомендацій

Багато пацієнтів переймається тим, як вони будуть їсти і пити з протезами. Чи сидять протези коректно, чи можуть пацієнти кусати тверду їжу, чи краще їсти м’яку їжу?

Відповіді на ці питання залежать від кількох факторів. Важливим є матеріал, з якого виготовлений протез (і якщо у Вас повний протез, і якщо у Вас часткове протезування). Ваша особиста реакція на протези також є важливим чинником. Люди, в яких є психологічний опір щодо носіння протезів, частіше мають проблеми з ними.

На початковому етапі пережовування може здаватися Вам незвичним; може виникнути певний дискомфорт. Можливо, у Вас буде обмежене чи змінене сприйняття смаків, оскільки Ваші смакові рецептори піднебіння частково вкриті назубною частиною базиса протезів. Проте з часом Ваше сприйняття смаків адаптується, і Ви зможете, як і раніше, насолоджуватися улюбленими стравами. 

8 рекомендацій щодо споживання їжі на початковому етапі носіння протезів:

  • Під час їжі переконайтесь, що Ваші протези мають рівномірне навантаження: НЕ жуйте лише на один бік. Таким чином тиск на протези буде розподілятися рівномірно, і вони залишаться в правильній позиції.
  • Під час кусання користуйтеся іклами та передніми молярами.
  • Будьте обережними з гарячою їжею та напоями. Верхні зубні протези покривають частину піднебіння; це означає, що Ви можете відчути температуру страв або напоїв спочатку глоткою.
  • На початковому етапі уникайте таких страв як твердий хліб, яблука, льодяники тощо.
  • Також НЕ рекомендується вживати в цей період дуже холодні або гострі страви.
  • Натомість вживайте м’яку їжу, яку легко пережовувати і яка не подразнює чутливу слизову оболонку ротової порожнини.
  • Часто траплється, що залишки їжі застрягають під протезами. Тому не їжте такої твердої їжі як горіхи, насіння, сирі овочі, особливо якщо Ви щойно почали носити протези.
  • Від самого початку ретельно та дбайливо очищуйте протези. Це допоможе запобігтиу творенню дiлянок підвищеної чутливості до тиску і джерел подразнення.

Мовлення під час носіння протезів 7 порад

Спочатку незнайомий новий предмет у ротовій порожнині може ускладнювати Вам процес мовлення. Артикуляція – це складний процес із застосуванням кількох м’язів, які з часом оптимально пристосувалися один до одного. Цілком природньо, що тепер вони мають пристосуватись до нової ситуації, що виникла через носіння протезів. Проте не слід хвилюватись, адже наш мовленнєвий апарат може пристосовуватись до нових умов у будь-якому віці.

Зокрема, на початку певні складнощі можуть викликати шиплячі та свистячі звуки і такі приголосні як «п», «ф» і «в». Це ще один випадок, коли старий девіз «діло майстра боїться» є актуальним. Що більше Ви говорите і практикуєте мовлення під час носіння протезів, то швидше Ви зможете вільно і чітко висловлюватись. Читайте вголос статті з газет Вашим друзям та родині. Досить скоро Ви зможете розмовляти так само швидко й зрозуміло, як і раніше.

Деяким людям з протезами звучання власного голосу може здаватися дещо інакшим. Це через змінену передачу звуків щелепної кістки та черепа. Однак для інших Ваш голос буде  звучати без змін. Також може виникати хрускіт або клацання, коли Ви говорите з протезами, – не переживайте, інші люди дуже часто не чують цих звуків.

7 рекомендацій щодо мовлення під час носіння протезів:

  • Перед говорінням рекомендується міцно стиснути зуби. Це допоможе забезпечити правильну позицію протезів.
  • Зробіть один ковток перед початком говоріння, оскільки в період звикання до протезів люди відчувають дискомфорт, пов’язаний з посиленим слиновиділенням.
  • Якщо Ви бажаєте почуватись ще впевненіше, можете потренуватись перед дзеркалом. Згодом Ви переконаєтесь, що для інших людей Ваше мовлення здається цілком природнім.
  • Якщо Вам все ще бракуватиме впевненості під час говоріння, трохи уповільніть темп мовлення, – це дозволить краще організувати траєкторії рухів м’язів Вашої ротової порожнини.
  • Не соромтеся говорити з собою голосно та читати вголос. Це дозволить Вам попрактикуватись у вимові та подолати занепокоєння, пов’язане з вимовою складних слів.
  • Попросіть когось, кого Ви добре знаєте, висловити чесне враження щодо Вашої вимови, включаючи вимову специфічних слів. Це дасть Вам додаткову можливість покращити результат.
  • Звичайно, в разі виникнення проблем Ви можете звернутись до логопеда. Оптимально, якщо з цією метою Ви звернетесь до Вашого стоматолога чи сімейного лікаря.